Kroužky

Základem naší práce s dětmi je práce našich kmenových učitelů během dopoledního a odpoledního pracovního cyklu. Domníváme se, že část odpoledne by měla být věnovaná volné hře, rolovým hrám a odpočinku dětí.

Rodičům doporučujeme věnovat výběru kroužků, jak v naší mateřské škole, tak v dalších volnočasových aktivitách, velkou pozornost. Na základě našich několikaletých zkušeností doporučujeme v závislosti na věku dítěte spíše omezovat počet kroužků než plánovat jeden na každý den v týdnu. Kroužky nejsou součásti školného.

Ve školním roce 2014/2015 u nás najdete:

Pondělí od 14:00 – 15:00
Pondělí od 15:00 – 16:00

Flétna pro začátečníky
Úterý od 13:30 – 14:10
Flétna pokročilí I
Úterý od 14:15 – 14:55
Flétna pokročilí II
Čtvrtek od 15:00 – 15:40

Pondělí do 18,00
Čtvrtek do 14,00

Pondělí odpoledne podle skupiny

Úterý odpoledne

Naše čtení není sezení nad otevřenou knihou, jak si mnozí myslí. Našim přáním je rozvíjet představivost, tvořivost, čtenářství a vztah ke knížkám dětí, máme chuť se zabavit a společně s nimi si to užít. Dobře víme, že jen hlasitým předčítáním se daleko nedostanou děti ani my. Všichni to známe, nespi, čti dál. Zážitkové čtení baví všechny.

Představení lektorky:

Knížky mě bavily už jako malou. „Knížka pro Lucinku“ a „Nekonečné prázdniny“ patří do mých pokladů dávných, dětských vzpomínek. Teď objevuji svět dětských knížek především díky svým dvěma cácorkám. Když jsem se se čtením s nečtenáři setkala poprvé, uchvátilo mě.  Chtěla jsem, aby si děti mohly takové čtení zažít. A protože v místě našeho domova takové čtení nikdo nenabízel, začala jsem s ním sama. Baví mě čtení vymýšlet a pak pozorovat nadšení a radost z příběhů v dětských očích.

Více informací o projektu najdete zde.

Součástí našeho běžného programu jsou tři společné aktivity, které zasahují do dopoledního či odpoledního cyklu, a které jsou často součástí nabídky kroužků nebo nadstandardních aktivit v jiných mateřských školách.

Pohybová příprava

Ve čtvrtek před obědem se všichni děti věnují rytmické, taneční a pohybové přípravě, kterou vede profesionální trénerka tance a naše vychovatelka, Jana Jägerová.

V dnešní době základní pohybové návyky již děti často nezískávají při hře na zahradě, lezení po stromech či brodění v potoce. Cílem této aktivity je dohnat tyto nedostatky v mateřské škole.

Předškoláci

Třikrát týdně se děti, které v následujícím školním roce směřují do 1.třídy základní školy, setkávají s učiteli základní školy na kroužku „předškoláků“.

Během hodinového bloku se učitelé dětem věnují v rámci strukturovaného programu a rozvíjí jednotlivé dovednosti potřebné pro každého školáka, ať už pokračuje na naší základní škole či jiné ZŠ v okolí.

Plavání

V pátek ráno den začíná plaváním, které děti pod vedením lektorů plavecké školy absolvují v bazénu centra Na Fialce cca 5 minut chůze od mateřské školy Sofie. Čistící technologie je založena na oxidu chloričitém.

Po skončení plavání, důkladném osušení, odpočinku a svačině děti pokračují v pátečním programu v mateřské škole.