Patrik Matlák

Patrik Matlák, ředitel MŠ a ZŠ, email

V oblasti Montessori či alternativní pedagogiky se pohybuje od roku 2010. Absolvoval bezpočet pozorování v českých a zahraničních školách, seminářů a vzdělávacích kurzů. Od roku 2011 je pravidelným účastníkem konferencí Montessori Europe. Účastní se také vzdělávacích programů Montessori Institute Praha, které v Praze pořádá AMI.

Po několika letech práce na projektu mateřské školy a základní školy Sofie z pozice manažera projektu se stal ředitelem školy od 1.9.2014.

V roce 2011 se seznámil s celostním přístupem ke vzdělávání, který v Německu a zejména v Bavorsku od devadesátých let do praxe zaváděl Claus-Dieter Kaul. V roce 2013 stál za otevřením české pobočky Institutu celostního učení, který dokončil již třetí běh kurzu pro učitele a rodiče, kteří se zajímají o moderní způsob učení, založeném na Montessori filozofie.