Aktuality

Drony v říčanském muzeu

V polovině února děti z naší mateřské školy Sofie opět navštívily říčanské muzeum. Tentokrát jsme se něco dozvěděli o letectví. Prohlídka byla rozdělená na dvě části, v té první jsme si povídali o historii letectví, prohlédli si různé modely letadel od nejstarších po novější, včetně současné novinky v podobě dronů. Také jsme viděli nejmenší letadlový motor na světě. Ve druhé části na nás čekaly tématické aktivity. Mohli jsme si vyzkoušet pilotní kombinézu a přilbu, ve které jsme se posadili do kokpitu. Také jsme ze stavebnice stavěli vrtulník, na malé přistávací dráze jsme zkoušeli přistát s jednoduchým modelem – házedlem. Výrobu papírového modelu letadýlka jsme již nestihli, a tak jsme si tuto práci odnesli do školky. Výstavy v říčanskému muzeu navštěvujeme pravidelně a už nyní se těšíme na další.

Žádné komentáře


Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

jedenáct + 5 =

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..