Malíř Podzim

V rámci velkého tématu „Podzim“ jsme si o barvách podzimu v naší mateřské škole Sofie s dětmi nejen povídali, ale i jsme si na kouzelného podzimního malíře zahráli. V rámci anglických dopolední jsme si ukázali kouzla míchání barev. Každou barvu jsme si anglicky i česky pojmenovali a poté už jsme se pustili do barevného čarování s temperami a štětci.

Děti zjistily, že kombinací barev se dá vytvořit velké množství zajímavých odstínů – zkrátka pan Podzim a teď už to s barvami umí všichni! Každá taková činnost, vedoucí děti k rozvoji fantazie a kreativity se setká s jejich velkým ohlasem a zájmem. Je pro nás radostí pozorovat děti při práci a sledovat jejich nadšení z objevování nových věcí.