Aktuality

Muzeum – Říčany v době Karla IV.

Při návštěvě říčanského muzea jsme se v čase přenesli do 14. století do doby vlády císaře Karla IV.

Poprvé jsme vstoupili na středověké říčanské náměstí – mohli jsme si na vlastní oči prohlédnout, jak vypadala v té době škola, hostinec, jaké se v té době používaly například sklenice na víno, mohli jsme si zvážit hrách na opravdových vahách…

Druhé kouzlo nás přeneslo do středověkého lesa – do lesa plného lovců. Mohli jsme si pohladit divočáka (nebyl živý :-), hmatem jsme poznávali různé materiály jako např. králičí srst, peří, ovčí vlnu či stopy zvířat.

Na závěr jsme si jako správní středověcí rytíři všichni nakreslili svůj vlastní erb a po návratu z muzea jsme si pojmenovali všechny stromy a keře na naší školní zahradě.

Žádné komentáře


Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

1 + sedm =

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..