Nový školní rok v Sofii

Navzdory nejisté době a nevěda, co nás čeká v dalších měsících, začal nový školní rok v mateřské škole Sofii báječně. Těšili jsme se na děti, které známe z předchozích let, stejně jako na nováčky. Funguje u nás skvěle spolupráce mezi mladšími a staršími kamarády, takže začlenění nových dětí probíhá velmi přirozeně a většinou bez slziček. Zdá se, že zářijové počasí nám bude přát a proto mnoho času trávíme venku, než přijdou podzimní plískanice.

Jednou z pravidelně se opakujících zážitků, které u nás děti každý rok prožívají, je oslava jejich narozenin. Je to zažitý rituál se svíčkami za každý rok jeho života, rodinou, fotkami z jeho dosavadního života a přímým prožitkem, kdy je dítě opravdu ve středu pozornosti a užívá si slavnostní chvíli. Na závěr každý rok dítě obkreslíme na velký papír a děti mu společně něco nakreslí, napíší…