Podzimní rovnodennost

A máme tu podzim! Kromě tradic, které se snažíme dětem v mateřské škole Sofie připomínat a učit je, máme další velké téma přírodu a vše co se v ní děje. Od nejmenších dětí se snažíme o pochopení ročního cyklu, zákonnitostí přírody a také toho, jak je důležité žít v souladu s přírodou. Letošní podzimní rovnodennost jsme si připomněli na ranním slavnostním kruhu, je to výborná příležitost na představení ročních období, jednotlivých měsíců, dnů… Interaktivní kalendář je součástí každé třídy a děti na něm mohou sami měnit datum a ostatní fakta, nebo třeba určit jaké je počasí.

S podzimem u nás přichází povídání o stromech. Ideální varianta je jít se na stromy podívat ven, proto v rámci každodenního pobytu venku vyrážíme také do okolí a učíme se stromy poznávat. Máme k tomu skvělé podmínky u blízkého Mlýnského rybníka, kam chodíme „zdravit“ vrbu bílou, kterou zde před 3 lety naše škola vysadila.

Téma podzimu a stromů je doplněno spoustou podnětných pomůcek ve třídě.