Lucie Šimková

Lucie Šimková, asistent pedagoga, email

Lucie se s Montessori filosofií seznámila během svého tříletého pobytu v USA, kde se starala o dvě tříleté holčičky, které docházely do Montessori školky. Toto období zásadně zasáhlo do jejího života, neboť si uvědomila jak důležitou roli hrají dospělí v životě dítěte. Jak ho svým přístupem a svými návyky  mohou ovlivnit při utváření jeho osobnosti, zdravého sebevědomí, vnímání světa a osobního i profesního úspěchu.

Po návratu do Čech pracovala jako lektorka angličtiny a následně nastoupila do International Montessori School of Prague (IMSP), kde pracovala dva roky jako asistent ve třídě pro batolata.

Tentýž rok se v Praze otevíral první ročník kurzu AMI studia, do kterého nastoupila a po 1,5 letech zakončila Montessori Diplomem (AMI 3-6).

„Byl to náročný výcvik, ale jsem vděčná, že jsem ho absolvovala. Marie Montessori je pro mě velkou inspirací. Byla to výjimečná žena a její filozofie je nadčasová. Pozorováním dětí získáme odpovědi na mnohé otázky. Děti nás napodobují, v tom, co děláme a to by měl být závazek pro nás dospělé, abychom jim nabídli to nejlepší z nás samých a neustále na sobě pracovali.“

Měsíc po závěrečných zkouškách se Lucii narodil syn Filípek, se kterým měla možnost vše vyzkoušet v praxi. Po rodičovské dovolené nastoupila do MŠ Sofie. Během působení v Sofii měla příležitost se setkat s moderním pojetím Montessori pedagogiky podle Clause Dietera Kaula, s přístupem plným radosti a hravosti.

Lucie vystudovala VŠ chemicko-technologickou, obor jakost potravin. Zájem o zdravý životní styl, psychologii člověka a výtvarno ji provází celým životem. Volný čas ráda tráví v přírodě, v tichu, na horách s rodinou či přáteli. Ráda cvičí jógu, fotografuje a maluje nejen na dětskou  tvář.

„Každé naše setkání s dítětem je dar, je třeba ho prožít vědomě, srdcem a s pokorou.“