Petra Porubová

Petra PorubováPetra Porubová, učitelka MŠ (e-mail)

Petra Porubová absolvovala Gymnázium v České Lípě a tříletý Psychologicko-filosofický seminář v Brně. Absolvovala 2o. diplomový Montessori kurz pro získání národního diplomu, akreditovaný MŠMT ČR. Má za sebou také kurz lektora pro mateřská a rodinná centra, kurz aerobiku pro děti, jóga pro děti a kurz grafomotoriky. Prací v mateřské škole si splnila svůj dětský sen.

Petra má za sebou odpovídající kvalifikační studium pro předškolní vzdělávání a je tak kvalifikovanou učitelkou mateřské školy. V roce 2014 dokončila první akreditovaný „Diplomový kurz moderní Montessori pedagogiky“ Clause Dietera Kaula v Institutu celostního učení v Říčanech.

Je matkou synů Rudolfa a Františka. Na rodičovské dovolené vedla kurzy cvičení maminek s dětmi a v současnosti vede posilovací cvičení pro ženy. Ráda cestuje, jezdí na kole, čte psychologické knihy ( Výklad snů od Sigmunda Freuda nemá chybu), miluje romantické filmy a čokoládu.

Petra pracuje v Sofii od roku 2011, v současné době (v září 2020) však již věnuje svůj čas práci na pozici asistentky pedagoga v základní škole Sofie. Své zkušenosti však předává učitelům v mateřské škole jako průvodce nových učitelů.

Čím ji Montessori pedagogika uchvátila? Je to báječné propojení všech smyslů ( zrak, hmat, sluch). Dítě a nejen dítě má možnost si na chybu přijít samo, takže chyba se nestane strašákem, ale kamarádem, se kterým se dá pracovat dále. Učitel má právo říci dítěti já nevím, pojď půjdeme spolu najít odpověď. Učitel se stále učí nové věci, když připravuje projekt. Stále se posunuje dál. Nezastaví se na jednom místě. A co je hodně důležité, že je dítěti partnerem ne diktátorem.