Do you speak English?

V mateřské školce Sofie jsme se hned při jejím zrodu rozhodli, že je důležité, aby se děti s cizím jazykem setkávali co nejdříve. Naší snahou je nejenom naučit děti anglicky ale také se naučit překonávat jazykovou bariéru, zvyknout si na to, že na nás někdo mluví jinak a že mu třeba ne vždy hned rozumíme a on nám.

V duchu této filozofie spolupracujeme každý rok s anglickým rodilým mluvčím. Letos, stejně jako loni, máme báječnou Lauru z USA. Děti si ji moc oblíbily a na dny, kdy je s nimi ve třídě se moc těší. Laura má pro ně vždy připravenou zábavnou hru či společnou činnost. Děti ve svojí bezprostřednosti nemají problém s ní komunikovat a jejich snaha se domluvit je obdivuhodná.

Na obrázku je schovaný poklad pod dekou. Uhodnete, co bylo pod ní?