Aktuality

Ptáčci na šiškách

Děti rády tvoří. Je jim jedno z čeho, je jim jedno zda se u toho ušpiní, je jim jedno, jestli mají mokré rukávy, upatlané obličeje a kolem sebe spoustu nepořádku. Jejich zaujetí pro novou činnost je obrovské a nic a nikdo je nevyruší. V rámci podzimních aktivit jsme mysleli také na malé opeřence, kterým s přibývajícím chladem ubývá potravy. S dětmi jsme nasbírali šišky a vyrobili speciální krmítka obalená v semínkách. Výrobky jsme pověsili u nás na zahradě.

Doufáme, že naše dílo přiláká na zahradu mateřské školy Sofie mnoho různých ptáčků, abychom je mohli pozorovat a povídat si o nich. Ty druhy, které nepřiletí, hledáme na fotografiích v encyklopediích a atlasech, které ve třídách máme.

Žádné komentáře


Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..