Aktuality

Umyj si po sobě to nádobí!

Tak touhle větou u nás v mateřské škole nemusí nikdo nikoho pobízet. Malé děti uklízení zbožňují a umývání nádobí po svačince není výjimkou. Tato aktivita je u nás samozřejmostí už od batolat. Děti dokáží být mnohem samostatnější, než jim to často dovolíme. V Sofii se držíme mottem paní Marie Montessori: Pomoz mi, abych to dokázal sám. 

S každou činností, kterou se naučí a zvládnou sami, roste jejich zdravé sebevědomí. Nezdá se vám to? Můžete to doma vyzkoušet – čím mladší děti, tím lépe. Dáme vám radu: když pro vás bude těžké dítěti „do jeho práce nesahat“, dejte si ruce za záda 🙂

Žádné komentáře


Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..