Za zvířátky do Toulcova Dvora

V mateřské škole Sofie podnikáme také výlety mimo areál školky. Navzdory rozmarům letošní zimy, kdy jsme si do poslední chvíle nebyli jisti, zda vše vyjde, jsme nakonec vyrazili do Toulcova Dvora. Toto středisko ekologické výchovy nabízí mnoho výukových programů pro všechny věkové kategorie. My jsme s dětmi absolvovali program Stateček s domácími zvířaty. Celý program proběhl venku, prohlédli jsme si jednotlivá zvířátka – kozy, krávu Jitku, prasátka, krmili a hladili jsme si králíčky a viděli jsme opravdu čerstvě narozené jehňátko. Farmou nás provázela lektorka, od které se děti dozvěděly jak se o zvířátka správně starat, co mají ráda a bez čeho se neobjedou. Mohli jsme si také sáhnout na podkovy a rohy od různých druhů zvířat. Výlet se vydařil a děti si odnesly spoustu krásných zážitků, snad budou doma vyprávět.

V areálu Toulcova dvora je možno strávit celý den, většinu všedních dnů i víkendů zde pořádají akce pro veřejnost, kromě zmiňované farmy s domácími zvířátky je k dispozici Zdravá jídelna, velký přírodní areál, bioobchůdek, knihovna. Doporučujeme jako výlet pro celou rodinu.