Přišel k nám Mikuláš

Jsme rádi, že Martin na bílém koni v tomto týdnu nakonec přece jen přijel a pocukroval školní zahradu školy Sofie. Další velkou radost nám způsobila návštěva Mikuláše, čerta a anděla. Nevěřili jsme moc, vzhledem k různým omezením, že letos za námi do školky přijdou, ale opak byl pravdou.

Děti z mateřské školy Sofie je přivítaly na zahradě a společně se všemi pedagogy si to moc užily. Mikuláš si s nimi pěkně popovídal a děti mu zazpívali popěvek Mikuláši Mikuláši a také zarecitovali krásné básničky Čerti v pekle hospodaří a Bum bum ratata. Za odměnu dostali balíček s ovocem, buráky a malou sladkostí. Čert sice také přišel, ale byl hodný a nikoho si neodnesl. Děti u nás čertem nestrašíme, naším cílem je spíše zachování a udržení tradice – návštěvu spojujeme s povídáním o svatém Mikuláši a jeho životě, a aktivitami, které děláme v současnosti v jeho duchu. Podívejte sa na náš FB https://www.facebook.com/sofiericany.