Školní zralost

Víte, co zajímá učitele, když posuzují, zda je vaše dítě dost vyspělé, aby nastoupilo do první třídy? Iva Málková s Vítkem Březkou vám ukážou několik jednoduchých cviků na rozeznání školní zralosti a vysvětlí, kdy je dobré uvažovat o odkladu. Podívejte se na epizodu pořadu Vši ve škole, které v roce 2014 – 2015, která se natáčela u nás.

Problematika školní zralosti je samozřejmě daleko rozsáhlejší než co je možné vtěsnat do pětiminutového videa. Když zvažujete, zda již zapsat dítě do 1.ročníku, poraďte se s učiteli ze své mateřské školy a domluvte si včas konzultaci v pedagogicko-psychologické poradně.