Sv. Martin v Sofii

I když to zatím nevypadá, že by k nám letos přijel Martin na bílém koni, my v mateřské školce Sofie si o svatém Martinovi a jeho životě vyprávíme celý týden. Pondělní ranní kruh jsme věnovali jeho legendě. Pro děti jsme připravili aktivity, které souvisí se sv. Martinem. Děti vytváří společnou výtvarnou práci – vitráž, na které se každý může podílet dle své chuti a schopností. Také si mohou vyrobit svou originální lucerničku. Zpíváme písničky.

Podle legendy se Martin rozdělil se žebrákem o svůj plášť. Probíráme s dětmi možnosti toho, jak a koho lze obdarovat. Jaké pocity máme, když obdarujeme? A je lepší darovat nebo dostat? Snažíme se tuto legendu propojit i se současnou situací okolo pandemie koronaviru, kdy každý z nás hledá cestu, jak pomoci někomu, kdo to opravdu potřebuje.