Ve znamení stromů

Minulý týden byl u nás ve školce ve znamení stromů. Pondělní ráno jsme věnovali uvedení do tématu –začali jsme stylově naší oblíbenou písní z dílny Jaroslava Uhlíře a Zdeňka Svěráka „Stromy“. Je až s podivem, jak děti (ale i my dospělí) tuto písničku máme rádi, s jakým prožitkem jsme si ji po ránu u klavíru zazpívali. Poté jsme si povídali, proč jsou pro nás stromy tak důležité, a zkusili jsme si na strom i zahrát, respektive si ho zacvičit.

V úterý téma stromy pokračovalo, přečetli jsme příběh o kořenech stromu a společně jsme se zamýšleli nad důležitostí kořenů u stromů, ale došli jsme k tomu, že i člověk by měl mít své pevné kořeny, své pevné místo v životě.

Popsali jsme si také jednotlivé části stromu česky i anglicky, skládali jsme třísložkové karty o stromech a vyrobili jsme náš společný třídní strom. Ani na výzdobu třídy jsme nezapomněli, vytvořili jsme krásné průsvity z listů do oken, závěsy z přírodnin a peříček a spoustu zvířátek z kaštanů.