Industry Fest v Říčanech

Možná jste zaregistrovali, možné jste se byli podívat na říčanské nádraží na sobotní Industry Fest. Parádní akce, výborný nápad, dobré jídlo i pití, i ručně dělané nanuky.

Mateřská škola Sofie se v rámci sobotního Industry Fest v Říčanech prezentovala s výtvarnými pracemi dětí, které byly umístněné v prostorách bývalé pokladny na nádraží.

Fotky prací našich dětí najdete na našem webu tady.

Farmapark Soběhrdy

Jako dárek ke Dni dětí jsme letos pro naše děti z mateřské školy Sofie vybrali výlet do Farmaparku Soběhrdy. Počasí bylo ideální na krásnou procházku,  takže jsme si dostatečně prohlédli všechna zvířátka, která lze v parku pozorovat – velký úspěch u dětí sklidili zejména lama a velbloud. Pověděli jsme si také něco o tom, jaké prostředí zvířátka pro svůj život potřebují, jakou péči jim lidé musí věnovat a nebo jaká je jejich oblíbená strava.

Moc jsme si užili také všechny atrakce pro děti, ať už venkovní nebo vnitřní, od houpaček, přes klouzačky či opičí lanovou dráhu. Spoustu času jsme strávili na obří trampolíně, neboť skákání je zábava, která děti nikdy neomrzí. Velkou radost nám udělalo také stavění z velkých dřevěných kostek, kterého se spolu s dětmi zhostil také pan řidič autobusu a postavili opravdu krásné stavby. Nemalým zážitkem byl pro děti také oběd v restauraci – pochutnaly si na masových kuličkách s rajskou omáčkou.

Touto cestou bychom rádi poděkovali „našemu“ panu řidiči, za jeho ochotu a čas, který naší školce i škole věnuje.

Dubnové zážitky

V mateřské škole Sofie s dětmi podnikáme různá dobrodružství mimo areál naší budovy. V dubnu jsme vyrazili hned několikrát.

Nejprve jsme navštívili říčanskou knihovnu a její dětské oddělení. Zde pro nás byl připraven krátký program s paní knihovnicí, kdy děti v knihách hledali příběhy a pohádky o zvířátkách a také si je pak mohli na pracovním listě vybarvit. Snažíme se u dětí nenásilnou a hravou formou rozvíjet čtenářské dovednosti již od útlého věku, myslíme si, že kniha by měla být nedílnou součástí informačních zdrojů i v dnešní době.

Další milou návštěvou byl jeden z našich občasných výletů do lesů v okolí Říčan. Máme radost, že můžeme v blízkém okolí školy poznávat přírodu a všechny její rozmanitosti a krásy. Jaro je již v plném proudu, a proto je opravdu co pozorovat a přirozeně se učit. Děti procházky po lese milují a stejně jako dospělí, dokáží ocenit jeho atmosféru, čistý vzduch a nezaměnitelnou vůni.

Za kulturou jsme se na konci dubna vypravili do říčanského kulturního centra Labuť, kde pro mateřské školy uspořádala Základní umělecká škola Říčany pásmo hudebních vystoupení malých úspěšných umělců ze Středočeského kraje. A protože u nás v tomto směru neděláme rozdíly, koncertu se zúčastnili i naše úplně nejmenší děti kolem tří let. Seděli jsme v první řadě a tak jsme nejen dobře slyšeli, ale také viděli.

Spolupráce s místními sdruženími, či institucemi si vážíme a dlouhodobě ji podporujeme.