Svatý Václave, vévodo české země…

Každý rok si v naší mateřské škole Sofie připomínáme různými způsoby svátek Svatého Václava. Stejně tak tomu bylo i v letošním roce.

Viděli jsme divadlo o příběhu Svatého Václava, které spolu s námi sledovali i děti z naší školy. Divadlo většinou probíhá na školní zahradě, ale protože nám letos nepřálo počasí, přemístili jsme se do prostor školní družiny.

Tématu jsme se věnovali také při ranních prezentacích, četli jsme si příběhy, kreslili a vyráběli.

Vyvrcholením týdne byl čtvrteční celodenní výlet na horu Blaník. V naší škole se snažíme děti přirozenou cestou seznamovat s tradicemi a historií naší země, a proto nám přišlo samozřejmé uctít svátek svatého Václava výpravou právě na Blaník, kde podle pověsti spí blaničtí rytíři v čele se sv. Václavem a čekají až naší vlasti bude nejhůř, pak z hory vyjedou a naši zemi zachrání před nepřáteli.

Vzali jsme s sebou také naši americkou paní učitelku Olivii, kterou si děti díky její bezprostřednosti velmi oblíbili a snadno překonávají jazykovou bariéru. Počasí nám přálo, horu jsme bez problémů, včetně nejmenších dětí, zdolali a děti i dospělí si výlet moc užili.

Industry Fest v Říčanech

Možná jste zaregistrovali, možné jste se byli podívat na říčanské nádraží na sobotní Industry Fest. Parádní akce, výborný nápad, dobré jídlo i pití, i ručně dělané nanuky.

Mateřská škola Sofie se v rámci sobotního Industry Fest v Říčanech prezentovala s výtvarnými pracemi dětí, které byly umístněné v prostorách bývalé pokladny na nádraží.

Fotky prací našich dětí najdete na našem webu tady.

Farmapark Soběhrdy

Jako dárek ke Dni dětí jsme letos pro naše děti z mateřské školy Sofie vybrali výlet do Farmaparku Soběhrdy. Počasí bylo ideální na krásnou procházku,  takže jsme si dostatečně prohlédli všechna zvířátka, která lze v parku pozorovat – velký úspěch u dětí sklidili zejména lama a velbloud. Pověděli jsme si také něco o tom, jaké prostředí zvířátka pro svůj život potřebují, jakou péči jim lidé musí věnovat a nebo jaká je jejich oblíbená strava.

Moc jsme si užili také všechny atrakce pro děti, ať už venkovní nebo vnitřní, od houpaček, přes klouzačky či opičí lanovou dráhu. Spoustu času jsme strávili na obří trampolíně, neboť skákání je zábava, která děti nikdy neomrzí. Velkou radost nám udělalo také stavění z velkých dřevěných kostek, kterého se spolu s dětmi zhostil také pan řidič autobusu a postavili opravdu krásné stavby. Nemalým zážitkem byl pro děti také oběd v restauraci – pochutnaly si na masových kuličkách s rajskou omáčkou.

Touto cestou bychom rádi poděkovali „našemu“ panu řidiči, za jeho ochotu a čas, který naší školce i škole věnuje.