Aktuality

Zapalte si svíčku, děti

Jak všichni ví, na začátek listopadu připadá Památka zesnulých, které lidově říkáme Dušičky. V naší mateřské škole Sofie ctíme české tradice a snažíme se podle nich děti celým rokem provázet, žít podle nich a seznamovat je s nimi. Jednou z nich je i tento den, kdy si připomínáme své blízké či přátele, kteří už nejsou mezi námi.

Pro děti je důležité a vlastně i snadné pochopit co nejdříve, že život má svůj začátek i konec a takto je potřeba žít a s tímto počítat. Na Dušičky jsme si s dětmi o tomto všem citlivě povídali, děti mluvili o návštěvě hřbitovů s rodiči či prarodiči a o zapalování svíček na hrobech. Vysvětlili jsme si, jaký význam zapalování svíček má a proč ho lidé dodržují. I my jsme si jednu svíčku zapálili a spojili jsme to následně s nácvikem této činnosti, kterou se děti u nás také učí. Poradíme vám, jak na to i doma – je to snadné. Potřebujete velké krbové sirky a za dodržení pravidla „škrtej od sebe“ a bedlivého dozoru dospělého, to zvládne každé dítě.

Díky tomu, že součástí našeho týmu jsou také dva rodilí mluvčí z Ameriky, Janet a Zach, připomněli jsme si v anglickém dopoledni, že ve stejném týdnu jako naše Dušičky se slaví Halloween. Třídy jsme si vyzdobili v halloweenských barvách a také jsme vyráběli duchy – o jejich výrobě si přečtěte samostatnou aktualitu na našem webu zde.

Žádné komentáře


Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

5 × tři =

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..