Herny: program pro rodiče s dětmi

Víme, že současní rodiče věnují péči o děti velkou pozornost, a proto se snažíme nabídnout jim možnost, jak využít připravené prostředí pro děti, které jsou ještě v péči rodičů, případně navštěvují zájmové aktivity ale hlavní část dne tráví s rodiči. Rodičům chceme nabídnout inspiraci, jak lze s malými i většími dětmi lze pracovat a jaké aktivity a jakým způsobem jim nabízet. Věříme však, že děti do 18ti měsíců patří k mamince, a proto se programu pro ně nevěnujeme.

Pro školní rok 2020-2021 připravujeme program heren pro  rodiče s dětni od 18ti do 30ti měsíců, pravděpodobně ve čtvrtek dopoledne.

Herny pro batolata od 18 do 30 měsíců

Program pro děti od 18ti měsíců do 30ti měsíců připravujeme již od roku 2017. V připraveném prostředí, ve kterém se děti cítí přirozeně a bezpečně, je pro ně připravena nabídka aktivit odpovídajících jejich věku. Veškeré vybavení je navržené tak, aby dětem nabídlo sezení a pracovní plochy ve správné výšce. Veškeré pomůcky jsou na policích, do kterých děti vidí a jsou schopné si sami vybrat a zpátky uložit vybranou aktivitu. Jádro nabídky tvoří praktický život, aktivity koordinace oko-ruka a péče sama o sebe.

Pracovny mají kapacitu maximálně 5 dětí s maminkou či tatínkem. Vzhledem k prostorovým omezením je nutné registrovat jako účastníka i doprovod mladšího sourozence. V rámci pracovny děti budou mít možnost připravit si svačinu z naší nabídky a také si nabídnout od 11.00 polévku a ve společnosti ostatních dětí poobědvat.

Termíny najdete na konci září 2020 v našem rezervačním systému. Uvidíme se většinu čtvrtků v pololetí, od 9.00 – 12.00.

Pracovny pro batolata od 2,5 roku do 3,5 roku

Pracovny pro děti od 2,5 do 3,5 roku a jejich rodiče typicky navazují na předchozí ročníky našich pátečních pracoven, obvykle pro maminky, které na hernu dochází již s druhým dítětem. Přijďte se zastavit, pohrát si a užít čas společně se svým dítětem. Za pomoci prostředí plného podnětných aktivit, didaktických pomůcek a lektorů strávíte inspirativní dopoledne a dozvíte se třeba i něco nového o svých dětech.

V současné době (září 2020) pracovny pro děti do 3,5 let věku nenabízíme. V případě zájmu o znovaotevření nás prosím kontaktujte.