Pracovny: program pro děti s rodiči

Víme, že současní rodiče věnují péči o děti velkou pozornost, a proto se snažíme nabídnout jim možnost, jak využít připravené prostředí pro děti, které jsou ještě v péči rodičů, případně navštěvují zájmové aktivity ale hlavní část dne tráví s rodiči. Rodičům chceme nabídnout inspiraci, jak lze s malými i většími dětmi lze pracovat a jaké aktivity a jakým způsobem jim nabízet. Věříme však, že děti do 18ti měsíců patří k mamince, a proto se programu pro ně nevěnujeme.

Pro školní rok 2017-2018 připravujeme dva programy pro rodiče s dětmi:

Pracovny pro batolata od 18 do 30 měsíců

Program pro děti od 18ti měsíců do 30ti měsíců připravujeme od října 2017 v čtvrtečním termínu. V připraveném prostředí, ve kterém se děti cítí přirozeně a bezpečně, je pro ně připravena nabídka aktivit odpovídajících jejich věku. Veškeré vybavení je navržené tak, aby dětem nabídlo sezení a pracovní plochy ve správné výšce. Veškeré pomůcky jsou na policích, do kterých děti vidí a jsou schopné si sami vybrat a zpátky uložit vybranou aktivitu. Jádro nabídky tvoří praktický život, aktivity koordinace oko-ruka a péče sama o sebe.

Pracovny mají kapacitu maximálně 5 dětí s maminkou či tatínkem. Vzhledem k prostorovým omezením je nutné registrovat jako účastníka i doprovod mladšího sourozence. Děti starší 30ti měsíců rádi uvítáme na pátečních pracovnách pro starší děti. V rámci pracovny děti budou mít možnost připravit si svačinu z naší nabídky a také od 11.30 si nabídnout polévku a ve společnosti ostatních dětí poobědvat.

Termíny najdete na konci září v našem rezervačním systému. Uvidíme se většinu čtvrtků v pololetí, od 9.00 – 12.00.

Pracovny pro batolata od 2,5 roku do 3,5 roku

Pracovny pro děti od 2,5 do 3,5 roku a jejich rodiče navazují na předchozí ročníky našich pátečních pracoven, které si našly již stabilní okruh maminek, které na hernu dochází již s druhým dítětem. Od října 2017 ve stejném čase, od 8,30 do 11.30.  jako po minulé roky, nicméně nově otevíráme pracovny i dětem do 3,5 let.

Přijďte se zastavit, pohrát si a užít čas společně se svým dítětem. Za pomoci prostředí plného podnětných aktivit, didaktických pomůcek a lektorů strávíte inspirativní dopoledne a dozvíte se třeba i něco nového o svých dětech.

Termíny najdete na konci září v našem rezervačním systému. Na program pracovny se lze přihlásit a odhlásit pouze v rezervačním systému Reservio na adrese https://ms-zs-sofie.reservio.com. Uvidíme se většinu pátků v tomto pololetí.