Stravování

Stravování je u nás významnou součástí programu mateřské školy. Výběru dodavatele obědů (mateřská škola nemá vlastní kuchyň) jsme věnovali v začátcích déle než půl roku, abychom našli to nejlepší, co můžeme našim dětem nabídnout.

V jídelníčku mateřské školy Sofie jsou plně zastoupeny všechny druhy masa (ryby, drůbež, hovězí, vepřové, králičí), čerstvá zelenina a ovoce, luštěniny, obilninové výrobky a do jisté míry i mléčné výrobky. K ochucování jsou používány především čerstvé či sušené bylinky a mořská sůl. V případě potřeby sladíme medem, tmavým třtinovým cukrem, obilnými slady a sirupy. Na jídelníčku najdete klasické české kuchyně jako je guláš, rajská, sladké knedlíky v zdravém provedení i jídla z netradičních plodin jako jsou jáhly, špalda, kuskus či bulgur.

Věříme, že kvalitní jídlo z čerstvých surovin se známým původem je základem dobrého zdravotního stavu a v případě dětí nezbytným předpokladem pro jejich plnohodnotný vývoj. Proto dětem připravujeme svačinky sami, každý den čerstvé, zahrnující dostatek zeleniny a ovoce.

Obědy jsou zajišťovány společností Bionea, a.s. Výběr denního menu podmiňují požadavky spotřebního koše a stravovací preference našich dětí. Oběd obsahuje vždy polévku a hlavní jídlo. Pro ukázku variant jídelníčku se podívejte na příklad z ledna 2015.

Odpolední svačinu tvoří opět čerstvě připravované svačinky, zelenina a ovoce.

Pitný režim je zajištěn po celý den. Dětem je po celý den k dispozici voda a neslazené ovocné čaje.

Máte speciální požadavky na stravování?

Máme zkušenosti s různými dietologickými potřebami našich dětí. Naše paní hospodářka je připravena Vám vyjít vstříc při dodržování specifického jídelníčku i pitného režimu.

Vegetariánska strava nebo bezlepková varianta jídel patří ke standardnímu řešení dietologických požadavků.