Lenka Sedláková

Lenka Sedláková, učitelka (e-mail)

Lenka se narodila do „učitelské rodiny“, sama však vystudovala Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze. Odmalička ji životem provází hudba. Od pěti let navštěvovala hodiny klavíru, zobcové flétny, stala se členkou souboru Třeboňští pištci, ve kterém jako aktivní hráčka působí dodnes. Již na střední škole vedla hudební oddíly dětí a pod vedením manželů Šimečkových – zakladatelů souboru Třeboňští pištci – vychovávala „malé pištce“ a připravovala je pro souborovou hru.

„Již na vysoké škole jsem cítila, že více než do právnické sféry mě to táhne k dětem. Snila jsem o tom, že jednou budu pracovat s dětmi. Tento pocit se ještě více utvrdil, když se mi narodily děti vlastní.“

K pedagogice Montessori Lenku přivedl její prostřední syn Vojta. V MŠ Sofie začínala jako lektorka hudební výchovy a kroužku zobcové flétny. Z jejích dnešních prvních „flétničkových žáků“ už jsou pokročilí flétnisté, jejichž společným snem je založit si vlastní flétnový soubor, což se jim začíná dařit. Před třemi lety začala pracovat jako asistent pedagoga, posléze absolvovala odpovídající kvalifikační studium pro předškolní vzdělávání a stala se kvalifikovanou učitelkou mateřské školy.

Lenka má za sebou několik odborných Montessori seminářů. Absolvovala první akreditovaný „Diplomový kurz moderní Montessori pedagogiky“ Clause Dietera Kaula v Institutu celostního učení v Říčanech.

„Setkání s Clausem Kaulem a s jeho pojetím Montessori pedagogiky pro mě bylo plné úžasu a také osvobození. Potvrdilo se mi to, co jsem intenzivně cítila při své práci s dětmi.  Že je důležité pracovat srdcem a snažit se předávat dětem to nejlepší, co v tu danou chvíli mohu nabídnout. Pokud děti vedu takto, není to vlastně práce, ale je to cesta plná úžasných pokroků a společné radosti.“

Lenka má 3 děti, dceru Julinku a syny Vojtu a Toníka a úžasného manžela Mirka. Ve volném čase si ráda přečte pěknou knížku, hraje na flétnu, klavír a kytaru, koncertuje se souborem a se svým manželem již několik let závodně tančí standardní i latinsko-americké tance v tanečních formacích.