Olga Matláková

Ing. Olga Matláková (e-mail)

Olga vystudovala VŠE v Praze. Po narození první dcery v roce 2006 se začala zajímat o Montessori pedagogiku, která ji zaujala pro svůj přirozený přístup k dětem. Je držitelkou národního Montessori diplomu, který ji opravňuje pracovat s dětmi ve věku 3-9let, absolvovala také řadu seminářů zaměřených na vzdělávání dětí.

Společně s manželem otevřela v roce 2008 první Montessori zařízení na Praze Východ. V létě 2011 byla Mateřská škola Sofie zapsána do rejstříku škol vedeného MŠMT ČR. Dalším krokem k vytvoření uceleného komplexu vzdělávání dětí od 2 do 9 let byla pro ni práce na vybudování první Montessori základní školy v regionu. Současně se věnovala kvalifikačnímu studiu pro ředitele základních škol. Po otevření školy v roce 2012 se věnovala práci ředitelky mateřské a základní školy a současně studovala a absolvovala první akreditovaný „Diplomový kurz moderní Montessori pedagogiky“ Clause Dietera Kaula v Institutu celostního učení.

“Mou velkou motivací jsou naše 3 děti, pro které jako každá máma chci to nejlepší a hledám to ve světě kolem nás. Montessori pedagogika v sobě díky tomu, že vychází z pozorování dětí, není nikterak uměle vytvořená, zahrnuje mnohé, co dítě k přirozenému rozvoji potřebuje. Vždy však záleží na osobnosti učitele, který ji dětem zprostředkuje. S manželem se snažíme, aby děti v našich školách měly vyrovnané a nadšené učitele, kteří následují potřeby dnešních dětí. Nezapomínáme na skutečnost, že Montessori pedagogika vznikla před 100 lety, kdy děti byly jiné, než jsou ty dnešní.”