Aktuality

Erasmus projekt v Amsterdamu

 

MŠ Sofie se zapojila do projektu Erasmus +, v rámci kterého se učitelé z mateřské školy i základní školy Sofie vydají do různých míst v Evropě na školení a jobshadowing . Naší první mobilitou bylo školení v Amsterdamu, v termínu od 25.7. – 29.7. 2022, které absolvovala Zuzka Repčíková, hlavní učitelka třídy batolat. Téma bylo velmi zajímavé Efektivní komunikační strategie pro podporu vztahů mezi rodiči a učiteli.

Zuzka k tomu připravila malé shrnutí: Naše skupina byla složena z učitelů mateřských a základních škol z celé Evropy. Zastoupeny byly země: Španělsko, Itálie, Portugalsko, ČR a Bělorusko. Během kurzu, naše školitelka plynule komunikovala ve 4 jazycích: španělsky, italsky, portugalsky ale hlavně Anglicky, což bylo pro mě osobně nesmírně zajímavé sledovat.

Sdíleli jsme, jak jednotlivé školy pracují s dětmi a rodiči v daných zemích. Mluvili jsme o postupech a procesech, které v komunikaci a práci s rodiči fungují a které spíše komplikují prohlubování těchto vztahů. Detailněji jsme se podívali na postup při vedení rozhovorůs rodiči a posilování vzájemného vztahu.

Z tréninku v nádherném Amsterdamu jsem si odnesla velké množství zajímavých informací a podnětů týkajících se efektivní komunikace, vedení těžkých rozhovorů s rodiči a kritického myšlení. Zároveň jsem navázala vztahy se zkušenými profesionály z různých zemí, kteří dělají svou práci srdcem. Bylo velmi inspirující sledovat jako naše školitelka, chytře přemosťovala jazykové bariéry a zkušeně pracovala s multikulturní skupinou.


Žádné komentáře


Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..