Příprava na posvícení: Zvaní na posvícení

Značnou část dne jsme dnes v programu mateřské školy věnovali osobnímu pozvání hostů na naše první říčanské posvícení po mnoha a mnoha letech.

Naprostou většinu hostů děti z mateřské školy a základní školy obešly společně, pouze hasiče, muzeum a služebny Městské policie navštívily menší skupiny dětí ze základní školy Sofie. Pro všechny pozvané to bylo překvapení, nikdo nás nečekal, a tak reakce byly velmi povedené, jak můžete vidět na fotkách v galerii. Navštívili jsme říčanskou faru, Městskou policii, říčanské Muzeum, paní v Informačním středisku, vedení města na Městském úřadě, hasiče i státní policii. Všem jsme předali koláče „zváče“ spolu s pozvánkou na pátek.

Děti si zvaní moc užily, pro nás to byla jedna z plánovaných aktivit v socializaci dětí z mateřské školy s jejich staršími spolužáky a pro všechny kontakt se zástupci úřadů a státních orgánů.