Aktuality

Tradiční netradiční Masopust

Masopustní průvod je jedna z tradic, které v mateřské i základní škole Sofie každoročně dodržujeme. Letos ji bohužel musíme vynechat. Přesto s dětmi ve školce o Masopustu hodně mluvíme, vysvětlujeme si význam jednotlivých dnů, seznamujeme se s tradičními jídly. Je to naše téma na tento i příští týden. Děti kreslí, vyrábí barevné papírové čepice, zpíváme masopustní písně, s chutí si ve třídách i zatančíme. Upečeme si koblížky. Výrobu masek jsme letos vynechali a budeme doufat, že za rok do ulic Říčan s veselou myslí vyrazíme.

Masopust je období, které začíná po svátku Tří králů (6. ledna) a trvá až do začátku postní doby. Slaví se však především jeho závěrečné tři dny.

  • Tučný čtvrtek 11. února 2021
  • Masopustní neděle 14. února 2021
  • Masopustní úterý 16. února 2021
  • Popeleční středa 17. února 2021
Termín masopustu se určuje podle data Velikonoc (Velikonoční neděle vychází v roce 2021 na 4. dubna). Popeleční středa zahajuje předvelikonoční postní období. Postní období dodržuje spousta lidí, každý po svém. Variantou jsou také suchý leden či únor, nebo celková detoxikace těla.

Žádné komentáře


Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..